Kultová hra a informácie s ňou súvisiace

Hry Xbox 360 Kinect

Xbox 360 je herná konzola vytvorená spoločnosťou Microsoft. V súčasnosti je najväčším konkurentom konzol Sony PlayStation 3 od Sony a Ninentenda Wii. Podľa informácií platných k aprílu 2012 sa celosvetovo predalo viac než 67 miliónov kusov zariadenia, čo svedčí o jeho obrovskej popularite.  V roku 2010 bol predstavený ovládač Kinect pre Xbox 360, ktorý sa okamžite stal celosvetovým hitom. Kinect funguje ako pohybový snímač a zaznamenávaním hráčových pohybov umožňuje v reálnom čase ovládať spustenú hru alebo aplikáciu. V roku 2012 bola vydaná verzia pre počítačovú platformu Microsoft Windows, čo znamená, že prostredníctvom rozhrania Kinect je možné ovládať aj hry spustené na bežnom počítači. Samozrejme, takto je možné ovládať iba tituly na to určené. Vďaka použitej technológii dokáže Kinect snímať pohyby viacerých hráčov súčasne, čo výrazne rozširuje možnosti jeho využitia. Ovládač sa najviac presadil v žánroch, v ktorých je simulovaný pohyb, ide teda o rôzne športové, tanečné alebo arkádové hry. Postupne k nim ale pribúdajú aj rôzne akčné tituly.

To, že potenciál tohto ovládača herných vývojárov naozaj oslovil, dokazuje aj fakt, že preň bolo doposiaľ vytvorených 87 titulov a ďalších 30 čaká na vydanie. Uvedieme si aspoň 5 najobľúbenejších z nich:

  • Kinect Sports – séria prepracovaných športových hier. Veľmi podarený je najmä futbal a bowling.
  • Kinect Adventures- dobrodružná hra, v ktorej sa musíte uhýbať prekážkam, preskakovať ich alebo chytať virtuálne ciele.
  • Dance Central – zábavná tanečná hra. Vašou úlohou je nasledovať pohyby virtuálneho inštruktora tanca. Režim pre viacerých hráčov vás vtiahne do víru tanečnej súťaže.
  • Child of Eden –  akcia s tajomstvom. Aby ste predišli záhube ľudstva, musíte lietať medzi protivníkmi a likvidovať ich pomocou pohybu svojich rúk.
  • Star Wars Kinect –  jeden z najlepšie hodnotených titulov s využitím pohybového ovládania. Ak ste niekedy túžili zažiť súboj s laserovými mečmi v prostredí Star Wars, táto hra je práve pre vás.

Komentáre sú uzavreté.