Kultová hra a informácie s ňou súvisiace

Hry Youtube

Youtube je najväčší internetový portál zameraný na poskytovanie mediálneho obsahu. Sústreďuje sa predovšetkým na zdieľanie užívateľských videí. Nájsť na ňom môžeme rôzne videoklipy, prezentácie, osobné záznamy, momentky atď. V neposlednom rade, je na ňom umiestnené obrovské množstvo videí s hernou tématikou. Tie môžeme rozdeliť do nasledujúcich kategórií:

Trailery a gameplay – trailery sú upútavky na ohlásené a očakávané herné tituly. Obsahujú úseky ešte nedokončených hier, ukážky animovaných sekvencií, náčrt deja, či umelecké obrázky. Gameplay videá sa delia na horúce, teda záznamy z hrania titulov, ktoré ešte neboli vydané pre verejnosť a sú zhotovené prevažne žurnalistami na konferenciách a prezentáciách, a bežné, teda videá z hrania už vydanej hry. Tieto záznamy sú vytvorené štandardnými užívateľmi a pohnútky pre ich vytvorenie bývajú rôzne. Môže ísť o pýšenie sa výkonom svojho stroja, kedy užívateľ zaznamená beh hry na najvyšších detailoch, zachytenie vtipných okamžikov, čo sa odohráva predovšetkým pri masívnych online hrách a tak podobne.

Spoilery – sú dvojsečným mečom. Zväčša zobrazujú animácie deja alebo záveru celej hry. Ak má užívateľ vážny záujem titul dohrať do konca, spoilerom by sa mal vyhnúť. Po ich zhliadnutí totiž môže dôjsť k výraznej strate motivácie v hre pokračovať. Z deja sa vytráca tajomstvo alebo jeho vyvrcholenie nestojí za vynakladané úsilie. Spoilery sú ideálne pre nezainteresovaných zvedavcov, ktorí sú po prečítaní recenzie jednoducho zvedaví na to, ako hra dopadne bez toho, aby ju chceli prechádzať.

Návody a cheaty – keď do vyhľadávača zadáte názov hry a za ním magické slovíčka cheats alebo walktrough, zobrazí sa vám ponuka videí, v ktorých užívatelia zaznamenali rôzne cheaty a postupy ako prejsť zložité herné pasáže. Vďaka predĺženiu maximálneho času uploadovaného videozáznamu sa na youtube dajú nájsť aj záznamy z kompletného dohrania príbehovej línie.

Komentáre sú uzavreté.