Kultová hra a informácie s ňou súvisiace

Hry na PS3

Od uvedenia na trh v roku 2006 bolo pre konzolu PlayStation 3 vydaných 755 herných titulov. Tieto hry pokryli takmer všetky žánre a mnohé z nich sa stali kultovými. Vznikli okolo nich rôzne fankluby, informačné servery a programátorské komunity, ktoré pre ne vyvíjajú dodatočný obsah.

Najpredávanejšou z hier na PS3 je Call of Duty: Black Ops. Ide o akčnú vojenskú strieľačku z pohľadu prvej osoby. Hra má realistický fyzikálny model a odohráva sa v trojdimenzionálnom prostredí. V roli bežného pešiaka plníte počas vojnového konfliktu zadané úlohy. K dispozícii máte celé spektrum zbraní, výbušnín a rôznych doplnkov. O vysoký predaj sa zaslúžil aj  prepracovaný multiplayer, ktorý obsahuje všetky základné módy pre viacerých hráčov (Team Deathmatch, Capture the Flag, Deathmach, Free for All, …) a umožňuje zbierať skúsenostné body, slúžiace na sprístupňovanie uzamknutého obsahu.

Z hľadiska popularity dosahuje najvyššie hodnotenia titul Mass Effect 3. Ide o 3D sci-fi akčnú strieľačku odohrávajúcu sa vo vzdialenej budúcnosti. V roli hlavného hrdinu, Sheparda, v nej musíte čeliť hrozbe nepriateľských mimozemšťanov, ktorí útočia na všetky známe civilizácie. Okrem priameho boja budete musieť zjednotiť všetky civilizácie, aby ste spolu mohli nepriateľovi zasadiť definitívny úder. Riešiť budete aj neľahké politické otázky a vaše rozhodnutia budú môcť zapríčiniť zánik celých kultúr. Dôležitým faktorom pre postup v hre je aj rozvíjanie postavy, sú teda prítomné prvky RPG. Príbeh je spracovaný naozaj brilantne. Reálne problémy človeka a vlastne celého ľudstva predstavuje v pútavom sci-fi kabáte. Nič nie je čiernobiele, tak ako v skutočnosti, a pohnútky postáv sú uveriteľné. S grafikou sa vývojári naozaj vyhrali a pri použití HD obrazovky nastáva skutočná pastva pre oči.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Games, Playstation a označený , , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.